Denna lägenhet ligger i Gala Placidia, på Marbella Golden Mile, i ett väletablerat bostadsområde nära stranden, butiker, restauranger och transportförbindelser. Beläget i ett gated community och orienterat mot söder, har fastigheten trevlig utsikt över trädgården och gatan, bra naturligt ljus och en praktisk planlösning som passar för året runt-boende eller semesterbruk.
Det finns en boyta på 102 m² fördelad på två sovrum och två badrum, tillsammans med ett vardagsrum, terrass, kök och en separat tvättstuga. Lägenheten presenteras i gott skick och har marmorgolv, luftkonditionering, elektriska persienner och inbyggda garderober. Köket är utrustat och fastigheten har även hiss, vilket bidrar till dess funktionella och bekväma karaktär.
Privat terrass. Gemensamma trädgårdsområden och en gemensam pool. En rymlig parkeringsplats i det underjordiska garaget ingår, vilket förstärker fastighetens praktiska egenskaper. Dess läge placerar det inom bekvämt räckhåll från Marbella stad, havet, närliggande bekvämligheter och välkända lokala destinationer som Forum Marbella Mall och Hotel Puente Romano, med stranden också inom gångavstånd.
Se alla detaljer i Ivar Dahl Real Estate